MENU

Zawody Balonowe Krosno

Między 28 kwietnia a 2 maja mogliśmy zobaczyć balony nad Krosnem. Głównymi organizatorami imprezy byli: Regionalne Centrum Kultury Pogranicza, Fundacja Otwartych Serc, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza, Magazyn Lotniczy „Skrzydlata Polska” i Urząd Miasta Krosna.

W tym roku w Krośnie stawiło się 25 załóg balonowych z czego 21 brało udział w zawodach. Załogi przyjechały z różnych części Polski, Litwy i Węgier. Poranne konkurencje balonowe zaczynały się o godzinie 6:00 rano. W zależności od warunków pogodowych, balony startowały z różnych miejsc w okolicy Krosna. W tym roku pogoda bardzo sprzyjała baloniarzom i mimo często silnego wiatru krośnianie mogli podziwiać piękne balony na błękitnym niebie. Wieczorny start z krośnieńskiego lotniska pokazał jaka piękna i widowiskowa może być to impreza, a widok balonów na tle zachodzącego słońca nie jednego wprawiał w zachwyt.

XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie zakończyły się 2 maja, a zwycięzcą został Litwin Rokas Kostuskevicius z numerem 11, który zdobył 15550 pkt. Kolejne miejsca zdobyli Bartosz Nowakowski i Zbigniew Jagodzik.

 

CLOSE