MENU

FAQ - Najczęściej zadawany pytania i odpowiedzi dotyczące fotografii ślubnej, sesji ślubnej, reportażu ślubnego, albumów, foto-książek itp.

• Czy współpracujesz z kamerzystą?

Tak. Jeśli chcą Państwo kamerzystę na swój ślub to współpracuje z najlepszymi profesjonalistami w okolicy. Po podaniu przez Państwa terminu ślubu polecę kamerzystów, z którymi współpracuje i którzy mają wolny termin, a to Państwo zdecydują, kogo wybiorą.

• Czy jest możliwość obejrzenia przykładowych zdjęć, albumów, foto-książek?

Tak. Jest taka możliwość. Wystarczy zadzwonić a ustalimy szczegóły i dogodny termin spotkania w godzinach od 8:00 – 23:00.

• Czy posiadasz upoważnienie do fotografowania uroczystości liturgicznych wymagane przez niektórych księży?

Oczywiście, że TAK. Posiadam ważną legitymacje wydaną przez Kurię, która upoważnia do fotografowania w każdym kościele podczas uroczystości liturgicznych.

• Jakiego używasz sprzętu?

Używam profesjonalnego pełno klatkowego sprzętu marki Canon i jasnych obiektywów stało ogniskowych, dzięki którym mogę pracować praktycznie w każdych warunkach. W razie potrzeby lub podczas sesji nocnych używam różnego rodzaju modyfikatorów światłą tj. parasolki, softboxy itp. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego zawsze podczas ślubu posiadam zapasowy aparat.

• Jaka jest cena pakietu ślubnego?

Decydując się na moje usługi to Wy decydujecie, co chcecie otrzymać. Nie ma ściśle określonych pakietów. To Wy wybieracie czy ma być to album czy fotoksiążka. Sami decydujecie o ilości rozkładówek, kolorze okładki i sami wybieracie dodatki. Po przesłaniu maila na adres fotografiakrosno@gmail.com lub zadzwonieniu pod nr 607307400 przedstawiam wam ofertę cenową przykładowych pakietów, które oczywiście możecie modyfikować. Na umówionym wcześniej spotkaniu prezentuje wam przykładowe albumy, fotoksiązki, wzorniki okładek, itd.

• Jak wygląda twoja praca w dniu ślubu?

Moja praca to fotoreportaż ślubny. W większości przypadków zaczynam od przygotowań ślubnych w domach Państwa Młodych. Staram się być jak najmniej widoczny, nie ingerować w bieg wydarzeń i stwarzać atmosferę pełną luzu i humoru. Dążę do tego by wykonane przeze mnie zdjęcia były naturalne i przedstawiały emocję, jakie Wam towarzyszą. W trakcie zabawy weselnej, jeśli Para Młoda sobie życzy wykonuję krótką sesję ślubną. W trakcie zabawy weselnej organizuję zdjęcia grupowe dla gości weselnych.

• Ile czasu wcześniej trzeba rezerwować termin?

Terminy są rezerwowane w bardzo różnych odstępach czasu. Najbardziej popularne daty Pary rezerwują nawet 2 lata wcześniej. Wszystko zależy od szczęści i obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy.

• Jak wygląda sprawa umowy i zaliczki?

Rezerwując termin podpisują Państwo umowę i wpłacają zaliczkę. Pełne rozliczenie następuje w momencie oddanie przeze mnie całości zamówionego materiału.

• Do której godziny jesteś na weselu?

Zazwyczaj fotografuje do oczepin włącznie.

• Kiedy odbywa się sesja ślubna?

W dniu ślubu – zazwyczaj po pierwszym tańcu.
W inny dzień – zazwyczaj w pierwszym tygodniu po weselu.

• Czy jest możliwość wykonania samej sesji ślubnej?

Są takie sytuacje gdzie Parze Młodej podobają się moje prace i mimo że dany termin mam już zajęty decydują się na wykonanie samej, bądź dodatkowej sesji ślubnej w inny dzień. Uzgadniamy wtedy wszystkie szczegóły indywidualnie.

• Ile trwa sesja ślubna?

Czas sesji ślubnej w dużej mierze zależy od miejsca, w które się udajemy i Waszych chęci. Jako fotograf chcę zrobić wam jak najwięcej zdjęć w różnych sytuacjach, aby wasz album był ciekawy i urozmaicony. W większości przypadków szybciej się męczą Państwo Młodzi niż ja, więc specjalnie czasu nie liczę ?

• Czy masz jakieś sprawdzone miejsca na sesję ślubną?

Istnieje wiele popularnych miejsc gdzie w każdą sobotę roi się od fotografów ślubnych i Par Młodych. Ja takich miejsc nie polecam. Zawsze znajduję jakieś ciekawe miejsce choćby łąkę pełną kwiatów gdzie to Wy będziecie odgrywać główne role. Często Para Młoda decyduje się na plenery np. w górach, w wodzie, na stadionach itd. Jeśli macie jakiś ciekawe, szalone pomysły na sesję ślubną to nic nie stoi na przeszkodzie by je zrealizować.
W jakich miejscach robione są sesję możecie sprawdzić śledząc mojego bloga lub zaglądając od czasu do czasu na facebooka.

• Ile czasu będziemy musieli czekać na oddanie gotowego materiału?

W trakcie zlecenia robię bardzo dużo zdjęć, a ich wstępne przeglądnięcie, selekcja i późniejsza cyfrowa obróbka pochłania bardzo dużo czasu. Gotowy materiał w postaci płyt DVD i wyklejonego ręcznie albumu lub fotoksiążki otrzymujecie po 2-6 tygodniach od daty sesji ślubnej. Można zamówić usługę ekspresową tj. ok. 1 – tydzień wersja z albumem lub 2 – tygodnie wersja z fotoksiążką, która ustalana jest indywidualnie.

• Czy zdjęcia są retuszowane (obrabiane)?

Wszystkie zdjęcia, które Wam oddaje są poddane obróbce cyfrowej. Nie oddaje wam surowego materiału prosto z aparatu. Każde zdjęcie jest kadrowane i w razie potrzeby ma poprawioną np. jasność, kontrast, kolory itd. Zdjęcia otrzymujecie w maksymalnej rozdzielczości, którą może osiągnąć aparat. Takie zdjęcia śmiało możecie zanieść do każdego laboratorium fotograficznego i wywołać w dowolnym formacie bez specjalnych korekcji.

• Czy możemy umieszczać zdjęcia na portalach społecznościowych (Facebook, Instagram itp.)?

Zdjęcia ślubne możecie udostępniać na wszystkich możliwych portalach społecznościowych, forach i stronach www. Będzie mi bardzo miło jeśli, przy tym umieścicie również moje dane, jako autora fotografii.

• W jakim albumie otrzymujemy zdjęcia?

Wyklejałem zdjęcia w różnego rodzaju albumach i po latach doświadczeń mam kilka sprawdzonych producentów, których albumy są doskonałej jakości. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyście to wy wybrali sobie swój wymarzony album ślubny.

• Na jakim papierze drukowane są zdjęcia?

Zdjęcia ślubne drukuje na najwyższej jakości papierach fotograficznych tj. Kodak Super Endura Silk lub Fujicolor Crystal Archive w najlepszych laboratoriach fotograficznych.

• Czy możemy wykonać dodatkowe albumy lub fotoksiążki dla rodziców?

Mogą Państwo zamówić dowolną ilość albumów i fotoksiążek. Istnieje kilka pakietów promocyjnych.

• Czy płyty DVD można kopiować?

Zdjęcia ślubne, które dostajecie na płytach DVD nie są w żaden sposób zabezpieczone przed kopiowaniem i możecie je kopiować w dowolnej ilości.

Nie znalazłeś tego czego szukałeś ?

Pytania możecie zadawać mailowo, na facebooku lub dzwonić a postaram się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe..

CLOSE